ABD askerleri İncirlik te cami bastı Kur'an yırttı

Başarı öyküleri,

 

ABD askerleri İncirlik’te cami bastı Kur'an yırttı

ABD askerleri, işgal ettikleri İslam ülkelerinde yaptıklarının bir benzerini Türkiye’de de yaptı.

İncirlik Üssü'ndeki ABD 39. Wing Komutanlığı bünyesinde bulunan ahlaksız ABD'li askerler yılbaşı gecesi üs içerisinde bulunan camiye girip taşkınlık yaptılar. Minberi yıkıp camı çerçeveyi kıran ABD'li askerler, Kur'an-ı Kerim'i yırtarak büyük bir alçaklığa daha imza attılar.

Terörist ABD'nin 'insan hakları götürmek' yalanıyla işgal ettiği ülkelerde oluşturduğu kaos ortamı, terörizm ve katliam operasyonlarının arkasında aslında İslâm düşmanlığı olduğu her geçen gün yeni kanıtlarla ortaya çıkıyor.

Özellikle Afganistan ve Irak'taki terörist ABD askerleri, işledikleri insanlık suçlarının yanı sıra İslâm'a, Kur'an-ı Kerim'e ve Müslümanlara karşı besledikleri düşmanlığı gizleyemiyor.

Son olarak Adana'daki İncirlik Üssü'ndeki şok iddiaları da ABD'nin İslâm'a karşı beslediği nefreti kanıtlar nitelikte.

Adana'da yayınlanan "Çukurova'dan Merhaba" adlı yerel gazetede yayınlanan şok habere göre ahlâksız ABD askerleri İncirlik Üssü içerisindeki camiye girerek minberi yıkıp camiyi talan ettiler ve Kur'an-ı Kerim'leri parçaladılar. İşin daha vahimi Üs Komutanlığı'ndaki askeri yetkililer olayı örtbas etmek için camiyi güya 'tadilat' nedeniyle ibadete kapattılar.

Olay niçin örtbas ediliyor?

Yılbaşı gecesi ABD Askerleri'nin 10. Tanker Üs Komutanlığı'nda bulunan caminin içine girerek, ahşap Minberi yıkıp, camiyi talan ettikleri iddia ediliyor.

İddialar arasında İncirlik Üssü'ndeki camii içerisinde taşkınlık yapan, her fırsatta İslâm düşmanlığını kanıtlayan ahlâksız küstah ABD askerleri, camii camlarını kırıp Kuran-ı Kerim'leri parçaladıkları da var.

Habere göre konu askerlerimiz tarafından Destek Grup Komutanlığı'na bildiriliyor fakat konuya müdahil olan hukukçu Hv. Yüzbaşı Atalay Akman ve Destek Grup Komutanı Hv. İsth. Yrb. Ahmet Önal tarafından yapılan inceleme neticesinde üs Komutanlığı yanlış yönlendirilerek, konunun örtbas edildiği iddia ediliyor.

Olay yeri inceleme çağrılmadığı, parmak izi tespitleri yapılmadığı da iddialar arasında. Cami şu an tadilat bahanesiyle ibadete kapatılmış, çalışanlar ve üs komutanlığı ise kandırılmaya çalışılıyor.

Ordu, kimden neden korkuyor?

Kendi toprağımızda, kendi dinimiz İslâm'a karşı yapılan bu soysuzluk karşısında ordu yetkililerinin, Amerikalı askerlerin yaptığı saygısızlığı belgelemek yerine örtbas etmeye çalışması çok vahim bir durum.

Amerikalı askerlerin İslâm dinine karşı yapmış olduğu bu saygısızlığın ardından ibadet edilen cami tadilat bahanesiyle ibadete kapatılmış olması bir başka kabahat.

Üs içinde bulunan Türkler caminin ibadete kapatılmasının tek nedeninin haddini bilmez provokatör Amerikalı askerin yaptığı tahribatın düzeltilerek örtbas edilmesi çabası olduğunu ifade ediyorlar.

Amerikalı askerlerin yaptığı küstahlığın üstü kapatılmayarak hakkında derhal hukuki işlem başlatılmalı ve Amerikalı komutan ise Müslümanlardan özür dileyerek askerleri hakkında en sert müdahalenin yapılması için soruşturmayı bizzat başlatmalıdır.

Sanki Amerikan toprağı!

Türk topraklarında yer alan İncirlik Üssü adeta bağımsız bir ABD toprağı mantığıyla işliyor. Üs içerisinde tamamen ABD'nin dediği oluyor. Öyle ki araçlar ve gerekli diğer bütün gereçler tamamen ABD'ye ait!

Personel, polis araçları, askeri araçlar hepsi Amerikan! ABD burayı öylesine kendi toprağı olarak kabul etmiş ki, ABD ordusunun Genelkurmay Başkanı ve önde gelen askeri yetkililer Irak'tan veya Afganistan'dan geçerken İncirlik'e istediği gibi uğruyor.

Bu 'ziyaretleri' sırasında inip kalkan uçaklarda kimlerin ve nelerin bulunduğu bilinmiyor. ABD, Ankara'dan hiçbir yetkilinin denetimi yahut izni olmadan istediği gibi girip çıkabiliyor buraya. Hatta hükümetten bırakın izin alınmasını, haber verilip verilmediği bile şüphe götürüyor. ABD burayı adeta Amerikan toprağı gibi kafasına göre kullanıyor. (KAYNAK:MİLLİ GAZETE)Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » ABD | İncirlik | Kuran |

İlgili Haberler