Okullar ne zaman açılacak

Eğitim-1,

 

Okullar ne zaman açılacak

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisedeki yaklaşık 16 milyon öğrenci bugün karnelerini aldı. Örgün eğitimdeki 831 bin 148 öğretmen ve 15 milyon 854 bin 277 öğrenci, iki haftalık yarıyıl tatilinin ardından 11 Şubat'ta ders başı yapacak.

Okula başlayan 1 milyon 870 bin 705 birinci sınıf öğrencisi ilk defa karneyle tanıştı.

17 Eylül 2012'de başlayan 2012-2013 eğitim öğretim yılının ilk yarısı bugün sona erdi.

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak'ın İnönü İlkokulu'nu ziyaret ederek karnelerini dağıttığı öğrenciler, darbuka, keman ve klarnet eşliğinde şarkı söyledi.

Edirne'de Mustafa Necati İlköğretim Okulu öğrencilerinin oluşturduğu ritim grubu da karne dağıtımı için okullarına gelen Vali Hasan Duruer'i davul zurna eşliğinde göbek atarak karşıladı.

Öğrenci merkezli eğitim

2012-2013 eğitim öğretim yılının birinci yarısının sona ermesi dolayısıyla Sincan Cumhuriyet Ortaokulu spor salonunda da tören düzenlendi.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, törende, Türkiye'nin 2012-2013 eğitim öğretim yılında yeni bir sistemle tanıştığını hatırlatarak, yeni sistemin öğrenciyi merkeze aldığını, yeteneklerini ön plana çıkardığını ve daha özgürlükçü olduğunu söyledi. Aydoğan, sistemin altyapısının oluşturulması sırasında emek gösteren tüm öğretmen ve yöneticilere teşekkür etti.

karne

İstanbul'da 2 milyon 600 bin öğrenci karnesini aldı

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak ve Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu ile Rami İlköğretim Okulu'nda öğrencilerin karnelerini dağıttı.

Öğrencilerin beklentilerinin ve çabalarının karşılığını karnelerinde sürekli göremeyebildiklerini belirten Yıldız, ''Akranları ve velileri tarafından karnelerinin kritik edilmesi öğrencilerin hayatında onarılması mümkün olmayan kırılganlıklara sebep olabilir'' dedi.

Yıldız, İstanbul'da 2 milyon 600 bin öğrencinin karne aldığını hatırlatarak, emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti.

Polislerden karne sürprizi

Kayseri'de öğrenciler, karne günü dolayısıyla polislerin düzenlendiği etkinlikte Toplumsal Olaylara Müdahale Aracına (TOMA) binip, kask takarak bir günlüğüne polis oldular.

11 Şubat'ta ders başı

Örgün eğitimdeki 831 bin 148 öğretmen ve 15 milyon 854 bin 277 öğrenci, iki haftalık yarıyıl tatilinin ardından 11 Şubat'ta ders başı yapacak.

Eğitim öğretim yılının ikinci yarısı 14 Haziran 2013'te sona erecek.

2013-2014 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül Pazartesi günü başlayacak.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Haberler