Dünyanın en uzun adamı nişanlısıyla halayda

Hayat-1,

 

Dünyanın en uzun adamı nişanlısıyla halayda

''Dünyanın en uzun boylu adamı'' unvanını 2 metre 51 santimetre boyu ile koruyan Sultan Kösen ile Suriye asıllı nişanlısı Merve Dibo, düğün öncesinde düzenlenen kına gecesinde gönüllerince eğlendi.

Mardin'in Derik ilçesine bağlı Dede köyünde yaşayan, boyunun yanı sıra 27,5 santimetre uzunluğundaki el ve 36,5 santimetrelik ayaklarıyla da Guinness Rekorlar Kitabı'na giren ve yaklaşık 5 yıldır rekoru kimseye kaptırmayan "dev adam" Kösen, "hayatımın aşkı" dediği Suriye asıllı Merve Dibo ile evinin önünde düzenlenen kına gecesinde halay çekti.

Köy sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği kına gecesi, havai fişeklerle görsel bir şölene dönüştü. Kına gecesinde çiftin ellerine kına yakıldı.

Kösen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Merve Dibo ile birbirlerini olduğu gibi sevdiklerini belirterek, ''Bir akraba vesilesiyle tanıştığım Merve'nin ailesine kızlarına talip olduğumuzu ilettik. Onlar da düşündüler, taşındılar, sonra bize haber verdiler. Biz de kızı istemeye gittik. Kısmet oldu. Merve'nin ailesi de bu evliliğe sıcak baktı. Bu şekilde nişanlandık. Çok mutluyum'' dedi

Haseki nüfusuna kayıtlı Merve Dibo (20) da dünyanın en uzun adamıyla evleneceği için mutlu olduğunu belirterek, ''Sultan'ın böylesine ünlü biri olması beni rahatsız etmiyor'' diye konuştu.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » sultan kösen | mardin |

İlgili Haberler