Sultan Köse Yeter artık bölgede huzur istiyoruz

Başarı öyküleri,

 

Sultan Köse: Yeter artık, bölgede huzur istiyoruz

İki metre 45 santimetre boyu ile dünyanın en uzun boylu adamı olarak Guinnes rekorlar kitabına giren Mardinli Sultan Kösen, bölgede yaşanan olayların bir an önce sona ermesini istedi.

12 Haziran genel seçimleri öncesi bazı karanlık güçlerin ülkenin huzurunu, birlik ve beraberliğini bozmak için çalıştığını belirten Sultan Köse, "Bu ülkede herkesin huzur ve barışa ve özgürce yaşamaya hakkı vardır. Hiç kimsenin bu ülkenin huzurunu barışını bozmaya hakkı yoktur. Bu olayların bir an önce sona ermesi gerekir.” dedi

Seçimler öncesi yaşanan gerilimler yüzünden bölge insanında huzur kalmadığını belirten Kösen, "Her gün başka sorunlar ortaya çıkarıyorlar. Biz özgür ve barış içinde birlikte yaşamak istiyoruz. Artık yeter. Bu ülkede bu topraklarda kan dökülmesin, kan akmasın, analar ağlamasın, ocaklar sönmesin. Bundan dolayı sesimizi gereken yerlere duyurmak istiyoruz. Biz barış ve kardeşlik istiyoruz. Huzur ve güven istiyoruz. Dünyanın birçok ülkesine gittim. Oradaki insanlar ülkemizin güzelliklerine hayran kalmış. Ülkemizi methediyorlar. Türkiye’ye gelmek için can atıyorlar. Biz ülkemizin değerini tam olarak anlayamadık. Cennet bir vatanda yaşıyoruz. Bu cenneti cehenneme dönüştürmek kimsenin hakkı değildir. İnsanların bu oyunlara dikkatli olmaları ve alet olmamalarını istiyoruz. Bu olayları tasvip etmiyorum.” şeklinde konuştuYasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!