Beckham da hacamat yaptırıyor

Sağlık ekonomisi,

 

David Beckam hacamat

Beckham da hacamat yaptırıyor

Türkiye'de kimi çevreler burun kıvırsa da Peygamber Efendimiz'in sünneti olan 'Hacamat' dünyaya yayılıyor.

SONDEVİR

İslam dünyasında 'Hacamat' Batı'da 'Kupa terapisi olarak adlandırılan bu tedavi yöntemi ünlüler arasında da büyük rağbet yörüyor. İngiltere'nin en çok satan gazetesi  The Sun'ın haberine göre Gwyneth Paltrow,  Britney Spears, David Beckam ve eşi Victoria Beckham de 'Hacamat' yaptırıyor. Gazete 2004 yılından beri belirli aralıklarla 'Hacamat' yaptıran Beckham çiftinin "Tedavi genellikle solunum sorunları, kas gerginliği ve toksin maddelerin atılmasında faydalı oldu. Kan dolaşımını hızlandırdı" dediğini belirtiyor.

Hacamat NEDİR?

Hacamat, Peygamber Efendimiz (sas)'in de uyguladığı, ümmetine de pek çok kez tavsiye ettiği bir tedavi yöntemi. Uzmanlara göre, iyileştirmediği bir hastalık yok. Peki nedir bu kupa terapisi (Hacamat), nasıl yapılır, faydaları nedir?

Vücut yeniden doğmuş bebek gibi...

Kupa terapisi, yaş ve kuru olmak üzere ikiye ayrılıyor. Kuru olanı, ağrıyan bölgeye bardak/şişe çekme işlemine deniyor. O daha çok vücutta masaj etkisi yapıyor. Peygamber Efendimiz'in hadis-i şerifinde "Tedavi olduğunuz şeylerin en hayırlısı Hacamattır." diye önemini vurguladığı vücuttan kan akıtılarak yapılan işlem 'yaş' olanı. Uygulama alanı daha fazla ve daha çok hastalığı tedavi ediyor. Çünkü işlem vücutta sağlığı koruma amacıyla atık maddelerin biriktiği belli noktalardaki tıkanıklık, kılcal veya ince damarlardan kirli kanın akıtılmasını sağlıyor. Hastalıklara sebebiyet veren bu kanlar atılıyor ve vücut işlemini yeni doğmuş bir çocuğunki gibi yerine getiriyor.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!