En popüler kız ve erkek isimleri belli oldu

Aile,

 

En popüler kız ve erkek isimleri belli oldu

Özel günlerde, günün önemine atfen özel yayın ya da haber bülteni hazırlayan TÜİK, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" çerçevesinde çocuk nüfus (0-17 yaş) için bir çalışma yaptı. 2012'de yeni doğan bebeklere konulan en popüler üç kız ve erkek isimleri de belli oldu.

Doğum istatistiklerine göre 2011 yılında 1 milyon 237 bin 172 doğum gerçekleşirken, dünyaya gelen bebeklerin yüzde 51,4'ü erkeklerden, yüzde 48,6'sı kızlardan oluştu.

Doğum olayları, yıl bazında incelendiğinde cinsiyet bazında önemli bir değişim gözlenmiyor. 2011 yılı verilerine göre doğuşta cinsiyet oranı 105,7 seviyesinde bulunuyor. Yani 100 kız çocuğuna karşılık yaklaşık olarak 106 erkek çocuğu doğuyor.

Yeni doğan bebeklere konulan en popüler üç erkek ismi 2012'de Berat, Yusuf ve Emir, en popüler üç kız ismi ise Zeynep, Elif ve Ecrin oldu.

0-17 yaştaki çocuklar arasında kullanılan en popüler üç erkek ismi ise Mehmet, Mustafa ve Yusuf, en popüler üç kız ismi Zeynep, Elif ve Merve'den oluştu. (AA)Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » kız ve erkek isimleri |

İlgili Haberler