Aile Bakanı Fatma Şahin'in eşi ütü de yapıyor mutfağa da

Aile,

 

Aile Bakanı Fatma Şahin'in eşi ütü de yapıyor mutfağa da giriyor

Üç hafta önce evlenen AKŞAM muhabiri Ali Ekber Ertürk'ün evine 'Hayırlı olsun' ziyareti yapan Aile Bakanı Şahin, aile kurumunun önemini anlattı, kendi aile yaşamı ve eşi İzzet Bey'le ilgili samimi açıklamalar yaptı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, eşinin hem mutfakta hem de ütü gibi ev işlerinde kendisine destek sağladığını söyledi, 'Eşim İzzet bey benimle hayatı paylaşır' dedi.


Aile kurmanın çok önemli olduğunu ve bunu herkese önerdiğini vurgulayan Bakan Şahin, 'Hayat müşterektir. Bunun de en güzel yaşanacağı ortam ailedir, yuvadır' diye konuştu.


Geçtiğimiz günlerde evlenen muhabirimiz Ali Ekber Ertürk ile eşi Hanife Demirtaş Ertürk'e Ankara Mamak'taki evinde sürpriz bir hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Bakan Şahin, 'aile' kurumunun önemine değindi, kendi ailesinden örnekler vererek önerilerde bulundu. Bakan Şahin'in, yazılmasına onay verdiği açıklamaları özetle şöyle:


AİLE, EN GÜVENLİ LİMAN: Evlilik önemli bir kurum. Hayat yolculuğunda, karşılıklı büyük sabırlarla gidilmesi ama aynı zamanda insanı koruyan ve kollayan bir olay. İyi günde kötü günde, güven esaslı gidilmesi gereken bir yol. Özellikle kötü günlerimizde aile, sığınacağımız en güvenli limandır. İnsanoğlunun bunu yaşaması lazım. Evlatların bunu yaşaması lazım. İnsanoğlunun bu güzel duyguları yaşaması için, evlenip güven esasına dayalı bir yuva kurması gerekir.

O FOTOĞRAFI KABUL ETMİYORUM: Benim yeni evlenen çiftlere önerim, her şeyi beraber yapmalarıdır. Çocuklar da temelden yetişsinler. Kadının sürekli mutfakta olduğu, erkeğin de sürekli gazete okuduğu bir aile fotoğrafını kabul etmiyorum. Eşim İzzet Bey, bu konularda son derece hassas biri. Yeri gelir mutfağa girer bana yardımcı olur. Ütülerini de genelde kendisi yapar. Bana hem ev işlerinde hem de çocuklarımızın yetişmesinde her zaman en büyük desteği sağlamıştır. Eşim, benimle hayatı paylaşan biridir.

EVİMİZDE OKUMA SAATİ AYARLADIK
Evde belli saatleri 'okuma saati' ilan ettik. Her akşam ailece okuruz. Ben o saatte bütün köşe yazılarını satır satır okurum. Taha Akyol'un son kitabı 'Atatürk'ün İhtilal Hukuku'nu, Bejan Matur'un son kitabı 'Dağın Ardına Bakmak'ı, Fadime Özkan'ın son kitabı 'Dil Yarası'nı, Necati Alkan'ın 'PKK'da Semboller, Aktörler, Kadınlar' kitabını okudum en son. Yine Necip Fazıl'la ilgili yayınlanan son eseri okudum.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!