Melikşah Utku Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkan'ı oldu

Finans,

 

Melikşah Utku, Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkan'ı oldu

Albaraka Türk'te genel müdürlük görevini sürdüren Fahrettin Yahşi, 19 Ekim'de görevini Melikşah Utku'ya devretti, bu kapsamda Albaraka Türk Genel Müdürü tarafından yürütülen TKKB Başkanlığı görevi de Utku'ya geçti.

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Başkanlığı görevine Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku atandı.

TKKB'den yapılan yazılı açıklamada, yaklaşık 7 yıldan bu yana Albaraka Türk'te genel müdürlük görevini sürdüren Fahrettin Yahşi'nin, 19 Ekim'de görevini Melikşah Utku'ya devrettiği, bu kapsamda Albaraka Türk Genel Müdürü tarafından yürütülen TKKB Başkanlığı görevinin de Utku'ya geçtiği belirtildi.

1968'de Ankara'da doğan Melikşah Utku, 1990'da Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1990-1992 döneminde London School of Economist, 1996-1998 döneminde de Marmara Üniversitesi'nde iktisadi kalkınma üzerine yüksek lisans yapan Utku, 2004'te Albaraka Türk'te Genel Müdür Danışmanı olarak çalışmaya başladı.

2006-2007'de Albaraka Türk’te başekonomistlik görevini yürüten Utku, 2007-2009 döneminde yatırımcı ilişkileri müdürlüğünden sonra Aralık 2009'da CIO olarak başladığı genel müdür yardımcılığını, mali işler, bütçe ve finansal raporlama ve kurumsal iletişimden sorumlu CFO olarak sürdürdü.

Ekim 2016'da Albaraka Türk Genel Müdürü olan Utku, aynı zamanda Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Haberler