Ağır tonaja bir milyon lira ceza

Finans,

 

Ağır tonaja bir milyon lira ceza

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri, bu yılın 10 ayında kamyonlarda yaptıkları tonaj uygulamasında aşırı yük taşıdığı belirlenen 203 kamyon sürücüsüne bir milyon lira ceza yazdı

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri, bu yılın 10 ayında kamyonlarda yaptıkları tonaj uygulamasında aşırı yük taşıdığı belirlenen 203 kamyon sürücüsüne bir milyon lira ceza yazdı.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri tarafından mermer ve maden taşımacılığının yoğun olarak gerçekleştirildiği Kavaklıdere, Yatağan ve Milas ilçe güzergahlarındaki yollarda meydana gelen çökme ve bozukluklar nedeniyle yük taşıyan kamyonlara yönelik uygulama başlattı.

Ekipler trafik tescil, sigorta ve diğer belgelerin bulunup bulunmadığı yönünde de kontrol yaptı. Kontrollerde bu yılın 10 ayında tonaj sınırını aştığı belirlenen 203 sürücüye 1 milyon lira para cezası kesildi.

Ekipler, İl Özel İdaresinde bulunan seyyar kantarı kullanarak tonaj denetiminin 24 saat kesintisiz devam edeceğini kaydetti. Trafik Tim Komutanlığı ekipleri, yollarda meydana gelen bozulmalara karşı kamyon sürücülerine uyarılarda bulunulduğunu ifade ettiler.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!