Milyarderlerin servetinden adam başına kaç para düşüyor

Şirketler 1,

 

Milyarderlerin servetinden adam başına kaç para düşüyor?

Geçtiğimiz hafta yayımlanan Forbes En Zenginler listesi ilginç detayları su yüzüne çıkardı.

Forbes dergisinden yer alan bir analizde En Zenginler Listesi'nde yönelik farklı detaylara yer verildi.

cnbce'nin yer alan bir habere göre Forbes listesindeki 1426 adet milyarderin toplam mal varlığı 5,432,8 trilyon dolar.

Eğer bu milyarder bir ülke kurmuş olsalardı dünyanın en büyük dördüncü ekonomisi olacaktı.

JAPONYA'DAN KÜÇÜK ALMANYA'DAN BÜYÜKLER

Milyarderin mal varlığı dünyanın en büyük üçüncü ekonomisi Japonya'nın hemen altında yer alıyor. Japonya ekonomisinin büyüklüğü 5,984,38 trilyon dolar.

Ancak milyarderler topluluğu servetleriyle Avrupa'nın en büyük ekonomisi Almanya'nın oldukça önüne geçmiş durumda. Almanya ekonomisi toplamda 3,366,651 trilyon dolarlık büyüklüğe sahip.

SLIM AZERBAYCAN'DAN DAHA ZENGİN

Milyarder içinde ülkelerin ekonomik büyüklüklerini geride bırakan servetlere sahip isimler var. Örneğin dünyanın en zengin adamı Carlos Slim'in 73 milyar dolarlık serveti Azerbaycan ekonomisinden büyük. Azerbaycan'ın ekonomik büyüklüğü 71 milyar dolar.

KOCH KARDEŞLER KÜBA'YLA EŞİT

ABD'li işadamları Koch Kardeşler bir ülke olsaydı ülkenin büyüklüğü Küba ile aynı olacaktı. Koch Kardeşler'in toplam serveti 68 milyar dolarken, Küba ekonomisinin büyüklüğü 68,7 milyar dolar.

WALTONLAR ANGOLA'YI GERİDE BIRAKIYOR

Dünyanın en büyük market zinciri Wal-Mart'ın kurucusu ve sahibi Walton Kardeşler bir ülke olsaydı, Angola'dan daha zengin bir ülke olacaktı.

Walton Kardeşler'in toplam serveti 116 milyar dolarken, Angola ekonomisinin büyüklüğü 114,8 milyar dolar.

ORTALAMA SERVET 3,809 TRİLYON DOLAR

Forbes dergisinde yer alan milyarder servetlerini eşit bir şekilde bölüşseydi, her birinin ortalama serveti 3,809 trilyon dolara denk gelecekti. Bu şekilde Forbes'un milyarderler listesinde yer alan isimlerin yüzde 75'i mevcut servetlerinden daha fazla paraya sahip olacaktı.

ABD'NİN BORCUNU ÜÇTE BİRİNİ ÖDEYEBİLİYORLAR

Eğer milyarderler servetleriyle ABD'nin borcunu ödemek isteseydi borcu kapatamayacak, sadece üçte birine denk gelen kısmını ödeyebilecekti.

ABD'nin borçu şu anda 16,6 trilyon dolar seviyesinde.

HERKESE 768 DOLAR VEREBİLİYORLAR

Milyarderler dünyadaki herkese servetlerini dağıtmak isteseydi dünya nüfusun cebine 768,37 dolar girecekti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!