Brent petrol 53 dolar sınırında

Ekonomi,

 

Brent petrol 53 dolar sınırında

Brent petrolün varil fiyatı, ABD Enerji Enformasyon İdaresinin açıkladığı (EIA) petrolstok verilerinin ardından, 52,89 dolardan işlem görüyor.

 Brent petrolün varil fiyatı, ABD Enerji Enformasyon İdaresinin açıkladığı (EIA) petrolstok verilerinin ardından, 52,89 dolardan işlem görüyor.

Brent petrolün varil fiyatı dün 51,96 dolardan güne başlamış ve gün içinde en yüksek 52,81 doları görmüştü. Bu sabah 52,70 dolardan güne başlayan Brent petrolün varil fiyatı, saat 09.43 itibarıyla yüzde 0,37 artışla 52,89 dolar oldu. Aynı dakikalarda Batı Teksas (WTI) türü ham petrolün varili ise 49,75 dolardan alıcı buldu.

EIA'nın açıkladığı haftalık petrol stokları verilerine göre, stok miktarının beklenenden daha fazla düşmesiyle fiyatlar da yükseldi.

Buna göre, ABD'de ticari ham petrol stokları geçen hafta bir önceki haftaya göre 6,5 milyon varil (yüzde 1,3) azalarak 475,4 milyon varile geriledi. Stratejik petrol stoklarında ise değişim olmadı. Ülkedeki stratejik petrol stokları 678,9 milyon varil seviyesinde sabit kaldı.

Bugün küresel piyasalarda, ABD ve Kuzey Kore arasındaki gelişmeler, İngiltere haziran ayı sanayi üretimi, ABD haftalık işsizlik maaşı başvuruları, ABD temmuz ayı ÜFE ile ABD temmuz ayı hazine bütçe dengesi verileri takip edilecek. 

Uzmanlar, Brent petrolde teknik olarak 52,81 ile 52,90 dolar aralığının direnç, 52,63 ile 52,72 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceğini belirtiyor.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » Petrol | Brent petrol |

İlgili Haberler