Brent petrol 55 doların üzerinde

Enerji,

 

Brent petrol 55 doların üzerinde

Brent petrolün varil fiyatı, ABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA) tarafından dün açıklanan ham petrol stoklarının beklentileri aşmasına karşın 55 doların üzerinde işlem görüyor.

Brent petrolün varil fiyatı, ABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA) tarafından dün açıklanan ham petrol stoklarının beklentileri aşmasına karşın 55 doların üzerinde işlem görüyor.

EIA dün, ülkede ticari ham petrol stoklarının, geçen hafta bir önceki haftaya göre 13,8 milyon varil (yüzde 2,8) artışla 508,6 milyon varile ulaştığını açıkladı. Veri sonrasında 54,5 dolara kadar gerileyen Brent petrolün varil fiyatı, kayıplarını telafi ederek günü yatay seyirle 55,1 dolar seviyesinden tamamladı.

Yeni güne Asya piyasalarında yükselişle başlayan Brent petrolün varil fiyatı, saat 11.00 itibarıyla yüzde 0,7 artışla 55,5 dolardan işlem görüyor. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü ham petrolün varil fiyatı ise yüzde 0,60 yükselişle 52,73 dolardan alıcı buluyor. 

Analistler, bugün ABD'de haftalık işsizlik başvuruları verisi ile ABD Merkez Bankası (Fed) üyelerinin açıklamalarının takip edileceğini belirterek, Brent petrolün varil fiyatında 54,2 doların destek, 57,2 doların direnç olarak öne çıktığını kaydetti. 

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » Petrol |

İlgili Haberler