Enerji verimliliği ile ilgili para cezalarında artış

Enerji,

 

Enerji verimliliği ile ilgili para cezalarında artış

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca, Enerji Verimliliği Kanunu çerçevesinde 2017 yılında uygulanacak para cezalarında yüzde 3,83 artışa gidildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca (ETKB), Enerji Verimliliği Kanunu çerçevesinde 2017 yılında uygulanacak para cezalarında yüzde 3,83 artışa gidildi.

Konuya ilişkin tebliğ, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, 2017 yılında Enerji Verimliliği Kanunu'nun ilgili maddesi uyarınca uygulanacak para cezaları geçen yıla göre yüzde 3,83 artırıldı. Değişiklik sonrasında cezaların miktarları, 980 lira ile 98 bin 524 lira arasında değişti.

Öte yandan, Resmi Gazete'de yayımlanan başka bir tebliğ ile Enerji Kaynaklarının ve Enerjinin Kullanımında Verimliliğin Artırılmasına Dair Yönetmelik'in ilgili maddesi kapsamında, 2017 yılında yürütülecek yetkilendirme ve sertifikalandırma çalışmaları için alınacak bazı bedellerde artışa gidildi. Bu çerçevede, yetki belgelerinin bedelleri, yüzde 6,66 ile yüzde 7,69 arasında değişen oranlarda artırıldı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » Enerji verimliliği |