Uyuşturucu baronu Üsküdar'da yakalandı

Kim kimdir,

 

Uyuşturucu baronu Üsküdar'da yakalandı

Türkiye'den Avrupa'ya uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla hakkında kesinleşmiş 17 ayrı hapis cezası bulunan Gani Balkan, İstanbul'da yakalandı.

İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu ticareti suçundan aranan Gani Balkan'ın (48) Üsküdar'da bulunduğunu tespit etti.

Narkotik polislerinin yaptığı teknik takip ve istihbarat çalışmasının ardından başlatılan operasyonda Balkan, Üsküdar'da lüks bir cipte yakalandı.

''Uyuşturucu baronu'' olarak bilinen Balkan'ın 2002'den beri Türkiye'den Avrupa'ya uyuşturucu ticareti yaptığı öne sürülürken, Türkiye'de yargılandığı 17 ayrı davada hakkında verilen hapis cezalarının Yargıtay'ca onandığı öğrenildi.

Almanya polisi tarafından yakalanması için 15 bin avro ödül konulan Balkan'ın, Türkiye'de iki turizm firması ve bir otelin sahibi olduğu bildirildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen Balkan, hakkındaki tutuklama kararları vicahiye çevrilerek cezaevine gönderildi. (A.A)Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!