Acılı baba kızını öldüren Yeşil'i buldu

Başarı öyküleri,

 

Acılı baba kızını öldüren Yeşil'i buldu

Korkut Eken 'in "Yeşil yaşıyor" itirafına 21 yıldır kızını öldüren Mahmut Yıldırım 'ın peşini bırakmayan Hıdır Öztürk 'ten de destek geldi. Öztürk, Yeşil 'in Süleymaniye 'de olduğunu yetkililere bildirdiklerini söyledi.

Faili meçhul cinayetlerle ilgili soruşturmada ifade veren MİT eski mensubu Korkut Eken 'in, "Yeşil yaşıyor. Çıksın konuşsun" sözlerine, 21 yıldır Yeşil 'in peşini bırakmayan Hıdır Öztürk 'ten destek geldi.

Yeşil 'in öldüğüne hiçbir zaman inanmayan Hıdır Öztürk, aileye ulaşan bilgileri VATAN 'la paylaştı. Savcılığa ve devletin üst düzey makamlarına iletilen bilgilere göre Yeşil ağır şekilde siroz hastası ve Kuzey Irak'ın Süleymaniye bölgesinde yaşıyor.

Hıdır Öztürk, 1992 yılında işkence edilerek öldürülen kızı Ayten Öztürk 'le ilgili daha önce TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu 'na gelerek bilgi vermişti.

KIZININ BURNU VE KULAKLARINI KESMİŞ

Kızı Ayten Öztürk 'ün, Yeşil tarafından sorgulandığını ve işkence edilerek öldürüldüğünü söyleyen Öztürk, kızının yüzünün tanınmaması için Yeşil tarafından özellikle kulak ve burnunun kesildiğini de anlatmıştı.

"En kolay ölüm haberi duyulur" diyen Hıdır Öztürk ve ailesi 21 yıldır Yeşil 'le ilgili bilgi topluyor. VATAN 'a konuşan Öztürk, Yeşil 'in son olarak Kuzey Irak 'ta olduğunu ifade ederek, bu bilgiyi daha önce ilgililere bildirdiğini anlattı.

29 yaşındaki kızının öldürüldüğü dönemde Jandarma Alay Komutanı, Yeşil 'in ve o dönem Valilik görevlilerinin 'Çete'gibi çalıştığını belirten Öztürk, "Ancak hala ne Alay Komutanının ne de diğerlerinin ifadesi bile alınmadı. Biz o dönem de savcılığa suç duyurusunda bulunduk, ancak kimse ilgilenmedi" deYasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Haberler