Yeşilay'da Karaman dönemi başladı

İhsan Karaman

Başarı öyküleri,

 

Yeşilay'da Karaman dönemi başladı

Yeşilay’ın 69. olağan genel kurulu dün yapıldı. Yeşilay'da hizmet çıtasını yukarılara taşıyan Muharrem Balcı, bayrağı Prof. Dr. İhsan Karaman'a devretti. Yeşilay'ın yeni Genel Başkanı İhsan Karaman kimdir?

SON DEVİR

13 Ekim 2010'dan bu yana avukat Muharrem Balcı başkanlığında büyük bir başarı ile yönetilen Yeşilay, bundan sonra yeni bir başkan ve kadroyla devam edecek.

Dün yapılan Yeşilay'ın 69. olağan genel kurulunda, Prof. Dr. İhsan Karaman Yeşilay Genel Başkanı seçildi.

Genel Kurulu Ak Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl Divan Başkanı olarak  yönetti.

Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Sefa Saygılı, "Uluslararası organizasyonlarla çalışıyoruz. Sayın Başbakan'ın yardımları olmasa bugünlere gelemezdik" dedi.

Esra Albayrak'da yönetimde

Daha sonra genel başkan, yönetim kurulu ve diğer organların seçimine geçildi. Seçime Prof. Dr. İhsan Karaman'ın oluşturduğu tek liste katıldı. Listeye eski yönetim kurulundan sadece Tuba Durgut girebildi.

12 kişilik yönetim kurulunda Başbakan Erdoğan'ın kızı Esra Albayrak da yer aldı.

İhsan Karaman kimdir?

Türk Çocuk Ürolojisi Derneği Kurucu Üyesi ve Yeryüzü Doktorları Derneği Başkanı olan İhsan Karaman İngilizce ve Arapça biliyor. Yönetim kurulu olarak Cuma akşamı toplanıp resmi görev dağılımı yapacaklarını söyleyen İhsan Karaman, Yeşilay Cemiyeti'ni çok daha farklı bir yere taşımak için göreve geldiklerini söyledi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!