Mustafa Kutlu'nun okurları ve dostlarına iyi haber

Kim Kimdir?,

 

Mustafa Kutlu'nun okurları ve dostlarına iyi haber

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ameliyat olan Yazar Mustafa Kutlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi

Koroner damar rahatsızlığı nedeniyle Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ameliyat olan Yazar Mustafa Kutlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Yazar Kutlu'nun damadı yazar Salih Zengin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kayınpederinin Salı günü "bacak damarı bay-pası" olduğunu belirterek, "Doktoru ameliyatın başarılı geçtiğini, Kutlu'nun sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi." dedi.

Zengin, ameliyatın ardından Kutlu ile görüştüğünü ifade ederek, şunları dile getirdi:

"Bu hafta sonu hastaneden taburcu olmasını bekliyoruz. Kendisiyle konuştum, durumu iyi. Okurlarına, dostlarına kendisine destek olmak için ettikleri dualar için teşekkür ediyor. Bundan sonra da inşallah verimli bir şekilde yazı hayatına dönecek."

Eski Başbakan AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu ve İstanbul Valisi Vasip Şahin'in de aralarında bulunduğu çok sayıda dostunun Kutlu'yu ziyaret ettiği bilgisini veren Zengin, zor günde yazarı yalnız bırakmayan sevenlerine teşekkür etti.

Mustafa Kutlu kimdir

1947 yılında Erzincan’da doğdu. Orta Öğrenimini Erzincan Lisesinde, yüksek öğrenimini Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı Bölümünde tamamladı. Tunceli ve İstanbul’da edebiyat öğretmenliği yaptı.1974 yılında öğretmenlik görevinden ayrılarak kuruluşuna katkıda bulunduğu Dergah Yayınlarında çalışmaya başladı.

Sanat hayatına, İstanbul’da çıkan "Fikir ve Sanatta Hareket" dergisinde yayımladığı hikayeler ile girdi. Adımlar, Hisar, Türk Edebiyatı, Düşünce, Yönelişler gibi dergilerde yazdı.

1990 Mart’ından itibaren yönettiği Dergah dergisinde hikaye ve yazıları yayınlandı.1986 yılından itibaren, "Bir Demet İstanbul" başlığı altında şehir yazıları yayımladı. Sinema ve televizyonla ilgilenerek senaryolar yazdı.

"Uzun Hikaye" kitabı sinemaya uyarlanan Mustafa Kutlu, 24 hikaye kitabına, Şehir Mektupları, Akasya ve Mandolin, Yoksulluk Kitabı isimli deneme kitaplarına ve Sait Faik’in Hikaye Dünyası, Sabahattin Ali isimli inceleme kitaplarına imza attı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » Mustafa Kutlu kimdir |