Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkan'ı Melikşah Utku kimdir

Kim Kimdir?,

 

Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkan'ı Melikşah Utku kimdir

Albaraka Türk’te Genel Müdürlük görevini sürdüren Dr. Fahrettin Yahşi, 19 Ekim 2016 tarihi itibariyle görevini Melikşah Utku'ya devretti. Bu itibarla, Albaraka Türk Genel Müdürü tarafından yürütülen Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Başkanlığı görevi de dolayısıyla Melikşah Utku’ya geçmiş oldu.

Melikşah UTKU (TKBB Başkanı)

1968 yılında Ankara’da doğdu. 1990’da Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

1990-1992 arasında London School of Economist’de ve 1996-1998 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde iktisadi kalkınma üzerine yüksek lisans yaptı.

2004 yılında Albaraka Türk’te Genel Müdür Danışmanı olarak çalışmaya başladı.

2006-2007’de Albaraka Türk’te Baş Ekonomistlik görevini yürüttü. 1995 yılından Aralık 2009’a kadar Yeni Şafak gazetesinde ekonomi üzerine köşe yazıları yazdı.

2007-2009 döneminde Yatırımcı İlişkileri Müdürlüğünden sonra, Aralık 2009’da CIO olarak başladığı Genel Müdür Yardımcılığını, Mali İşler, Bütçe ve Finansal Raporlama ve Kurumsal İletişimden sorumlu CFO olarak sürdüren Utku, Ekim 2016 tarihi itibariyle ise Albaraka Türk Genel Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Bu görevinin yanı sıra, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyesidir.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » Melikşah Utku | albaraka türk |

İlgili Haberler