Emniyet tercihini Toyota'dan yana kullandı

Otomotiv,

 

Emniyet, tercihini Toyota'dan yana kullandı

Emniyet Genel Müdürlüğü, bünyesine katacağı 260 araç için tercihini Toyota Corolla’dan yana kullandı. Trafik polislerinin hizmetine verilecek 260 adet Corolla, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, bünyesine katacağı 260 araç için tercihini Toyota Corolla’dan yana kullandı. 

Toyota'dan yapılan açıklamaya göre, trafik polislerinin hizmetine verilecek 260 adet Corolla, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne teslim edildi. 

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne teslim edilen Corolla’lar şehir içi trafik denetiminin yanında otoyol güvenliği ve trafik uygulamalarında da hizmet verecek. Otoyol trafik polisleri için özel olarak tasarlanan Corolla’ların üstünde ise kayar yazı panosu bulunacak.

Avrupa’da olduğu gibi sürücüleri uyaran bu yazı levhaları sayesinde trafik polisleri, hızla akan otoyol trafiğinde sürücüler ile iletişim halinde olacaklar. Böylece otoyol trafik polislerinin uyarı mesajları sürücülere doğrudan iletilebilecek.

AMERİKAN OTOYOL GÜVENLİĞİ'NDEN 5 YILDIZ

Türkiye’de üretilip satışa sunulan Corolla, ocak-eylül döneminde 9 bin 965 adetlik satışıyla, perakende olarak en çok satılan otomobil olmayı başarmıştı. 

Dünyada tüm zamanların en çok satılan otomobili ünvanını elinde bulunduran Toyota Corolla, perakende satış başarısının yanı sıra filo müşterilerinin de öncelikli tercihi oldu. 11’inci nesil Corolla teknolojik üstünlüğünün yanı sıra Amerikan Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi’nin (NHTSA) yaptığı ayrıntılı genel güvenlik değerlendirme sonucunda en yüksek puan olan 5 yıldızı alarak Toyota’nın güvenliğe verdiği önemi kanıtladı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Haberler