Son dakika haberleri,

 

Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Çakar:

- "Elektrikteki kayıp-kaçak bedelinin tüketicilere yansıtılmamasına ilişkin yasal düzenleme yapılsın"

ANKARA (AA) - Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, "Elektrikteki kayıp-kaçak bedelinin tüketicilere yansıtılmamasına ilişkin yasal düzenleme yapılsın" dedi.

Çakar, Kızılay'daki PTT binası önünde yaptığı basın açıklamasında, elektrik faturalarında kayıp kaçak bedelinin tüketicilere yansıtılmasına olanak veren yasa tasarısına karşı 7 Ocak'ta kampanya başlattıklarını, bu kapsamda Başbakan Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'ye elektrik aboneleri olarak mektup gönderdiklerini söyledi.

Tasarının yasalaşması durumunda telafisi mümkün olmayan sonuçların ortaya çıkabileceğini öne süren Çakar,  "Kayıp kaçak bedeli yasal güvence altına alınarak  dürüst elektrik tüketicileri ve aboneleri cezalandırılmış olacak. Dürüst elektrik aboneleri çalmadıkları, kullanmadıkları kaçak elektrik ile sorumlusu olmadıkları kayıp elektrik bedelini ödemek zorunda bırakılacak. Tüketicilerin yargı hakkı elinden alınarak hak araması engellenmiş olacak. Elektrikteki kayıp-kaçak bedelinin tüketicilere yansıtılmamasına ilişkin yasal düzenleme yapılsın" dedi.

Elektrik abonelerinden kampanyaya katılmalarını isteyen Çakar, mektup örneklerinin Tüketici Hakları Derneğinin web sitesinde bulunabileceğini belirtti.

Dernek üyeleri, basın açıklamasının ardından zarflara koydukları mektupları ilgili yerlere gönderilmesi için PTT Kızılay Ofisine bıraktı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » |

İlgili Haberler