Bir anda 10 metre çapında 7 metre derinliğinde çukur oluştu

Ekoloji,

 

Bir anda 10 metre çapında 7 metre derinliğinde çukur oluştu

Konya'nın Karapınar ilçesindeki bir tarlada 10 metre çapında 7 metre derinliğinde yeni obruk oluştu.

İlçeye 7 kilometre mesafedeki Kirkitoğlu mevkisindeki tarlada oluşan obruk, bölgede yaşayan vatandaşları tedirgin etti. Obruğun 10 metre çapında 7 metre derinliğinde olduğu belirtildi. Sık sık obruk oluşumlarının yaşandığı Karapınar'ın bu bölgesinde çeşitli zamanlara oluşmuş birçok obruk bulunuyor. 

Bölgeye korku ve endişe hakim

Bölgede çiftçilik yapan Atilla Köken, obruğun birkaç gün önce oluştuğunu tahmin ettiklerini söyledi. Obruğun yerleşim birimlerine yaklaşık 500 metre uzaklıkta oluştuğunu ifade eden Köken, korku ve endişe olduklarını belirtti.

Ekipler inceleme yaptı

Bölgede yaşamaktan başka çarelerinin de olmadığını anlatan Köken, "Bu bölgede daha önce de birkaç obruk oluşmuştu. Obruk 10 metre çapında 7 metre derinliğinde. Tedirgin olsak da yapacak bir şey yok. Burada yaşamaya alıştık" dedi. Belediye yetkilileri, obruğun oluştuğu bölgede inceleme yaptı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » obruk | Konya | Karapınar |

İlgili Haberler