İlk kar tatilleri başladı

Kar tatilleri başladı

Ekoloji,

 

8 ilde okullar tatil

İlk kar tatilleri başladı

Tokat, Karabük, Artvin, Van, Bolu, Şırnak, Rize ve Bitlis'te kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Kış mevsimine hızlı girdik. İlk kart tatilleri de başladı.

Bolu merkez, Gerede ve Yeniçağa ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullar ile özel öğretim kurumlarında eğitime bir gün ara verildi.

Ulaşımda yaşanan zorluklar nedeniyle il genelindeki kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile memur ve diğer kamu görevlilerinin de bir gün süreyle idari izinli sayılmasının uygun görüldüğü kaydedildi.

BİTLİS'TE OKULLAR 1 GÜN TATİL

Bitlis'te de yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve Ahlat ve Adilcevaz ilçeleri hariç diğer tüm ilçelerde, ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

VAN'DA 6 İLÇEDE OKULLAR TATİL

Van Valiliğinde kar yağışı nedeniyle yapılan İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, merkez İpekyolu, Edremit, Tuşba ile Özalp, Başkale ve Erciş ilçelerinde öğleden sonra eğitime ara verilmesi kararı alındı.

Ayrıca Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün yarın devam edecek yoğun kar yağışı bilgisini de değerlendiren valilik, yarın da Tuşba, İpekyolu, Edremit, Özalp, Erciş ve Başkale'de okulların tatil edilmesini kararlaştırdı.

Yağış durumuna göre diğer ilçelerin de tatil kararı alabileceği belirtildi.

ŞIRNAK'TA OKULLAR 1 GÜN TATİL

Şırnak Valiliği, kent merkezi ve merkeze bağlı köy ile beldelerde yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Şırnak merkez ve merkez ilçeye bağlı belde ile köylerde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında 4 Aralık Cuma günü eğitime ara verildi.

Merkeze bağlı Kasrik ve Kumçatı beldeleri ise bu kararın dışında tutuldu.

RİZE'DE 2 İLÇEDE OKULLAR TATİL

Rize'nin Çamlıhemşin ve Hemşin ilçelerinde elverişsiz hava şartları nedeniyle eğitime yarın ara verilecek.

İlçe kaymakamlıklardan yapılan açıklamalara göre, dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı olumsuzlukların yaşanabileceği değerlendirilerek, ilk ve orta dereceli okullarda, 4 Aralık Cuma günü eğitime ara verilecek.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli, hamile, bebek emziren kadın ve kronik rahatsızlığı bulunan personel de yarın idari izinli sayılacak. 

Öte yandan, bazı ilçelerde kar yağışının devam ettiği, eğitim öğretime ara verilip verilmeyeceğinin yarın kararlaştırılacağı belirtildi.
 
ARTVİN KENT MERKEZİ VE İKİ İLÇEDE 1 GÜN TATİL
 
ARTVİN'in merkez ile Borçka ve Murgul ilçelerinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

Kent merkezinde dün etkili olmaya başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Kar kalınlığı il merkezinde 20 santimetreye ulaştı, yüksek kesimde ise 50 santimetreyi aştı. Kar yağışının devam etmesi nedeniyle il merkezi ile Borçka ve Murgul ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelinde il genelinde izinli sayılacağı açıklandı. Çok sayıda köy yolunun da ulaşıma kapandığı öğrenildi.
 
TOKAT'IN 1 İLÇESİNDE OKULLAR TATİL
 

Tokat'tın Başçiftlik ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede kar yağışı ve olumsuz havanının etkili olduğunu söyledi.

Yazıcı, hava şartlarından dolayı kaymakamlık tarafından bugün Başçiftlik ilçesinde okullarda eğitime ara verildiğini kaydetti. 

KARABÜK'TE İKİ İLÇEDE EĞİTİME ARA

Ovacık ve Eflani ilçelerinde eğitime verilen ara bugün de uzatıldı.

Ovacık Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada,  ilçede dünden itibaren kar yağışının etkili olduğu belirtildi. 

Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle yatılı olan Ovacık Spor Lisesi hariç ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime bugün de ara verildiği bildirildi. 

Eflani Kaymakamlığından yapılan açıklamada da kar nedeniyle ilçede eğitime bugün de ara verildiği duyuruldu.

 

 


Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Haberler