Ahmet Çalık Ankara Marka Festivali'nde konferans verdi

Ahmet Çalık

Başarı öyküleri,

 

Ahmet Çalık Ankara Marka Festivali'nde konferans verdi

Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Çalık ATO Congresium'da düzenlenen Ankara Marka Festivali'nde "Nasıl Yaptım? Ne Yapmalı? Bir Girişimcinin Hatıra Defteri" konulu konferans verdi.

Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık; azim, çalışkanlık ve cesaretin Türk insanının DNA'sında var olduğunu belirterek, "Başarı için öncelikle teknolojiye açık ve yenilikçi olmalı, bununla birlikte bizi biz yapan ahlaki, ailevi ve insani değerlerimize de sahip çıkmalıyız" dedi.

Çalık, Ankara Ticaret Odasınca ATO Congresium'da düzenlenen Ankara Marka Festivali'nde "Nasıl Yaptım? Ne Yapmalı? Bir Girişimcinin Hatıra Defteri" konulu konferans verdi. 

"TÜRKİYE'DE DENİM KUMAŞ ÜRETME KONUSUNDA EKSİKLİK FARK ETTİK"

Tekstilci bir aileden geldiğini ve ahilik öğretisiyle yetiştiğini dile getiren Çalık, çocukluğunun sanayi ve ticaret ortamında geçtiğini ifade etti. Tekstil alanında faaliyet gösteren ilk şirketini 1981 yılında kurduğunu söyleyen Çalık, sektörde farkındalık yaratmak için önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti. Söz konusu yıllarda Türkiye'de denim kumaş üretme konusundaki eksikliği fark ettiğini anlatan Çalık, "1987 yılında Malatya'da fabrikayı kurduk. 15 yıl sonra dünyanın en büyük 10 denim üreticisinden biri olduk. Bugün bu alandaki faaliyetimiz halen devam ediyor" diye konuştu.

"UZUN VE KOLAY OLMAYAN BİR YOLCULUK"

Holdinglerinin enerji, bankacılık ve madencilik gibi birçok alanda faaliyet gösterdiğine işaret eden Çalık, "Arnavutluk'un en büyük telekom ve bankacılık yatırımından, Orta Asya'dan Ortadoğu'ya, Afrika'ya kadar global birçok firmayla çalışmalarımız var. Bu uzun ve kolay olmayan bir yolculuk oldu" dedi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Haberler