Dün gece soğukta rekor eksi 20 ile o ilde

Ağrı eksi 20 dereceyi gördü

Kim kimdir,

 

Dün gece soğukta rekor eksi 20 ile o ilde

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 20 derece ile Ağrı'da kaydedildi.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basıncının etkisindeki Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 20 derece ile Ağrı'da ölçüldü. Hava sıcaklıkları, bölgedeki diğer illerde ise sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 14, Erzurum'da 11, Erzincan'da 10, Iğdır'da 9, Tunceli'de 4, Ardahan'da 3 derece oldu. 

Bölgede bugün havanın parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus oluşması bekleniyor.

Meteoroloji, buzlanma, don, sis ve pusun yol açabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olmaları çağrısı yaptı. 

Bölgede günün en yüksek hava sıcaklıklarının Tunceli'de 11, Erzincan'da 7, Iğdır'da 6, Erzurum, Kars ve Ardahan'da 1, Ağrı'da ise sıfırın altında 4 derece olacağı tahmin ediliyor.

Kayak merkezlerindeki kar kalınlıkları Erzurum Konaklı Kayak Merkezi'nde 45, Palandöken Kayak Merkezi'nde 40, Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde 9 ve Erzincan'daki Ergan Kayak Merkezi'nde 8 santimetre ölçüldü. Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » soğuk | ağrı | kış |

İlgili Haberler