Albaraka Türk'ün yeni genel müdürü Melikşah Utku oldu

Şirketler,

 

Albaraka Türk'ün yeni genel müdürü Melikşah Utku oldu

Türkiye'nin ilk katılım bankası Albaraka Türk'ün genel müdürlüğü görevine Melikşah Utku getirildi.

Türkiye'nin ilk katılım bankası Albaraka Türk'ün genel müdürlüğü görevine Melikşah Utku getirildi.

Albaraka Türk'ten yapılan açıklamaya göre, bankanın üst yönetiminde bayrak değişimi yaşandı. Buna göre yaklaşık yedi yıldır genel müdürlük görevini sürdüren Fahrettin Yahşi, yerini Melikşah Utku'ya devretti.

Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden 1990 yılında mezun olan Utku, 1990-1992 arasında London School of Economics'te, 1996-1998 yıllarında da Marmara Üniversitesinde iktisadi kalkınma üzerine yüksek lisans yaptı.

Albaraka Türk'te 2004 yılında genel müdür danışmanı olarak çalışmaya başlayan Utku, bankada sırasıyla baş ekonomistlik, yatırımcı ilişkileri müdürlüğü ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olan Yahşi ise 1987'de bankalar yeminli murakıbı olarak çalışmaya hayatına atıldı.

Daha sonra 1996-1998 yılları arasında Ege Bankta genel müdür yardımcısı olarak çalışan Yahşi, 1998'te Albaraka Türk'te genel müdür yardımcısı olarak göreve başladı.

Bankanın genel müdürlük koltuğuna ise 2009 yılında oturan Yahşi'nin, gelecek dönemde akademik çalışmalara ağırlık vereceği, aynı zamanda Albaraka Türk Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görevine devam edeceği belirtildi.

 

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » albaraka türk | Melikşah Utku | finans |

İlgili Haberler