Yakında pazarlama kararlarını bilgisayarlar verecek

Hayat,

 

Yakında pazarlama kararlarını bilgisayarlar verecek

Pazarlama kararlarının; ‘yapay zekâ ve makinelerin öğrenmesi’ kavramlarının perakende sektörüne entegre edilmesiyle birlikte, yakın gelecekte bilgisayarlar ve programlar tarafından verileceği bir sürece doğru ilerliyoruz.

Endüstri 4.0 kavramıyla güçlü bir bağı bulunan yeni perakende devriminin, değişen müşteri alışkanlıklarıyla birlikte inovatif bir yöne taşınmakta olduğunu kaydeden REM People kurucu ortağı Mert Alemdar, şunları söyledi:

“Bugün, çalışanların bilgi ve birikimleriyle verilmekte olan pazarlama kararlarının; ‘yapay zekâ ve makinelerin öğrenmesi’ kavramlarının perakende sektörüne entegre edilmesiyle birlikte, yakın gelecekte bilgisayarlar ve programlar tarafından verileceği bir sürece doğru ilerliyoruz.

Perakende 4.0; kuralları tamamen değişen yepyeni bir satış konseptiyle karşımıza çıkacaktır. Dijital ekosisteme; hem alt yapısal, hem de diğer parametreler bazında entegre olamayan markaların, pazar payını korumakta zorlanacağı bir döneme giriyoruz.

Ancak, bu değişime ayak uyduran ve yeni oyunun kurallarını benimseyen markaların, ciddi avantajlı olacağını söylemek mümkündür” dedi.  Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Haberler