Ülker 'Bizim Mutfak'ı Japonlara sattı

Şirketler,

 

Ülker, 'Bizim Mutfak'ı Japonlara sattı

Japon gıda malzemeleri üreticisi Ajinomoto, Örgen Gıda'yı 220 milyon TL'ye satın aldı. Murat Ülker satışa ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Japonlarda duymuş gelmişler. "Bizim Mutfak"ı 220 milyona veriverdik. Hayrolsun" dedi.

Japon gıda ve gıda malzemeleri üreticisi Ajinomoto, Örgen Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ'nin tamamını 220 milyon liraya almak için anlaştı.

Japon şirketin yaptığı açıklamada satın almanın 2017 başlarında tamamlanmasının beklendiği ifade edildi.

Paketli kuru gıda ve toz karışım üretimi yapan 1981 yılında kurulan Örgen Gıda 2002 yılında Yıldız Holding bünyesine katıldı. Örgen Gıda, hazır çorba, toz puding, toz tatlı, bulyon, türk kahvesi, kahve karışım ve baharat üretim hatlarıyla Türkiye’nin önde gelen kapasiteli toz gıda üreticisi konumunda.

Murat Ülker Bizim Mutfak'ın satışını twitterdan böyle duyurdu.

Günaydın, Alım Vakti ;)

. @MU_ULKER Japonlarda duymuş gelmişler. "Bizim Mutfak"ı 220milyona veriverdik. Hayrolsun. 

 


Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » ülker | Murat Ülker | Bizim Mutfak | Ajinomoto | Örgen Gıda |

İlgili Haberler