Giresun'da hayvancılığa 1 milyon lira destek

Ekonomi,

 

Giresun'da hayvancılığa 1 milyon lira destek

Kentte yapılacak 15 modern hayvancılık tesisi için 1 milyon 155 bin lira destek verilecek.

Giresun'da bu yıl yapılacak modern hayvancılık tesisleri için 1 milyon 155 bin lira destek verileceği bildirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Angın, yazılı açıklamasında, DAP, GAP, KOP ve DOKAP illerinde Hayvancılık Yatırımlarının Desteklenmesi Kararı çerçevesinde 2017 yılı için yüzde 50 hibeli ahır/ağıl sonuçlarının açıklandığını belirtti.

Bu kapsamda Giresun'da 2017 yılında 15 yeni ahır yapımı projesinin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca onaylandığını ifade eden Angın, yatırımın toplam tutarının 2 milyon 334 bin liralı olduğunu aktardı.

Bu rakamın 1 milyon 155 bin lirasının çiftçilere karşılıksız hibe olarak verileceğini kaydeden Angın, "İlimizde 2014 yılından beri uygulanmakta olan bu hibe programının, hayvancılık alt yapısının iyileştirilmesine katkı sağladığı ve aile işletmelerinin eski sistem yetiştiricilikten kurtularak daha sağlıklı ve modern şartlarda yürütüldüğü görülmektedir." değerlendirmesinde bulundu.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » giresun | Hayvancılık |

İlgili Haberler