Brent petrolün varili 63 dolar seviyesinde

Ekonomi,

 

Brent petrolün varili 63 dolar seviyesinde

Brent petrolün varil fiyatı, haftanın ilk işlem gününde 63,11 dolardan işlem görüyor.

 Brent petrolün varil fiyatı, haftanın ilk işlem gününde 63,11 dolardan işlem görüyor.

Cuma günü 62,05 dolardan güne başlayan ve en yüksek 63,62 doları gören Brent petrolün varil fiyatı, bu sabah 63,31 dolardan açıldı. Brent petrolün varili, saat 09.00 itibarıyla yüzde 0,31'lük bir azalışla 63,11 dolardan işlem görmeye başladı. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü ham petrolün varili ise 57,15 dolardan alıcı buldu.

ABD'nin petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimi hakkında gösterge olarak kabul edilen Baker Hughes'un yayımladığı haftalık verilere göre, Amerika'da 4-8 Aralık'ta 2 petrol sondaj kulesi hizmete alındı. Böylece toplam kule sayısı 751'e yükseldi. 

Öte yandan, Kuveyt Petrol Bakanı İsam el-Merzuki dün yaptığı açıklamada, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve diğer üretici ülkelerin, Haziran 2018'den önce global petrol kısıntısı anlaşmasına yönelik çıkış stratejisi olasılığını değerlendireceğini kaydetti. OPEC ve diğer petrol üreticisi ülkeler, geçen ay üretim kısıntısının gelecek yıl sonuna kadar uzatılmasını kararlaştırmıştı.

Brent petrolde teknik olarak 63,20 ile 63,30 dolar aralığının direnç, 63,00 ile 63,10 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » Brent petrol | Petrol |

İlgili Haberler