Şok Marketler'in halka arzında ilk gün bereketi

Şirketler,

 

Şok Marketler'in halka arzında ilk gün bereketi

Yıldız Holding bünyesindeki Şok Marketler Zinciri’nin halka arzı başladı. Halka arzın ilk gününde 415 milyon talep toplandı. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker de, halka arzdaki son durumla ilgili sosyal medya hesabından “İlk gün için iyi bir başlangıç” mesajını paylaştı.

Yıldız Holding tarafından başlatılan Şok Marketler’in halka arzında ilk gün bereketli geçti. Yıldız Holding CFO’su Mustafa Tercan, ilk gün 415 milyon dolar talep topladıklarını açıkladı. Şok Marketler’in halka arzında üst hedef 750 milyon dolardı. Hedeflenen kitle ise yüzde 85 yabancı yüzde 15 ise yerli yatırımcıydı.

Şok Marketler Üst Yöneticisi (CEO) Uğur Demirel ise halka arz ile ilgili yaptığı açıklamada, “Halka arzın büyüklüğünün de yaklaşık 2,6 milyar lira ila 3,1 milyar lira arasında olmasını öngörüyoruz. Halka açılma oranı yüzde 37,8 civarında olacak. Tüm yatırımcılara, inşallah kazançlı bir yatırım fırsatı olur.” demişti.

MURAT ÜLKER: İYİ BİR BAŞLANGIÇ

Halka arzdaki son durumla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker de, “İlk gün için iyi bir başlangıç” dedi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Haberler