Carrefour Fransa'da 227 mağazasını kapatıyor

Foto: Arşiv

Şirketler,

 

Carrefour Fransa'da 227 mağazasını kapatıyor

Carrefour, şubat ayında tasfiyesine karar verdiği Fransa içerisindeki 273 mağazadan teklif gelmeyen 227 tanesini kapatacağını onayladı.

Carrefour, şubat ayında duyurduğu ve 273 mağazayı etkileyebilecek tasfiye operasyonunu hayata geçirmeye hazırlanıyor.  Fransa merkezli perakende devinden yapılan açıklamada 227 Carrefour mağazası için teklif gelmediği ve kapatılacağı belirtildi.

Habertürk'te yer alan habere göre, Carrefour'un söz konusu 273 mağazası, ağırlıklı olarak 2014 yılında İspanyol perakendeci Dia'dan devralınan ancak beklenen verimin elde edilemediği yerlerden oluşuyor.

Şirketten yapılan açıklamada "227 mağaza için alıcı bulunamadı ve bu yaz kapatılacak." denirken kimi bölgelerde çalışanların işsiz kalmaması için 4 Haziran'a kadar teklif beklenmeye devam edileceği de açıklandı.

Kapanma tehlikesinin olduğu mağazalarda 2100 civarı personel çalışıyor ancak satış durumunda da ne kadarının yeni alıcı tarafından şirket bünyesinde tutulacağı bilinmiyor. Şu ana dek 23 mağaza için satın alma işlemlerinin yürürlükte olduğu ve teklif alan 22 ilave mağaza için de Haziran başında sürecin başlayacağı söylendi.

YÜZDE 20-30 KÂR MARJI YETMEDİ

Carrefour grubunun Genel Emek Konfederasyonu (CGT) delegesi Frédéric Roux, durumu "büyük bir karışıklık" olarak nitelerken; temmuz ayından itibaren onlarca personelin şirket bünyesinde yeniden sınıflandırmaya tabi tutulacağını ancak aynı pozisyonda olan çok sayıda çalışanın bulunmasından dolayı en fazla 1000 kişilik ekibin işini koruyabileceğini söyledi.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » Carrefour |

İlgili Haberler