Yarın öğleye kadar otobüsler ücretsiz

Ekonomi,

 

Yarın öğleye kadar otobüsler ücretsiz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yeni eğitim-öğretim yılının başlayacağı 17 Eylül Pazartesi günü 06.00-13.00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağını söyledi.

Kadir Topbaş, her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlara, yeni eğitim-öğretim yılının başlangıcında bireysel araç yerine toplu taşıma araçlarını kullanmalarını tavsiye ettiklerini söyledi.


Alınan önlemler kapsamında, bin 559 polis, bin jandarma ve 800 zabıtanın görev yapacağını kaydeden Topbaş, vatandaşların da vereceği destekle eğitim-öğretim yılına başarılı bir şekilde başlanması temennisinde bulundu.

Burs vermiş oluruz diye düşündük

Topbaş, öğrenci zammının iptal edilmesine ilişkin, zammın tepki sonucu değil, yaptıkları değerlendirme sonucu geri alındığını söyledi.


Kadir Topbaş, ''Öğrenci zamlarını geri alarak, bir noktada bütün öğrencilere burs vermiş oluruz diye düşündük. Bu yıl zam yapmamakla öğrencilere toplamda aylık 2 milyon 250 bin TL, yıllık da 27 milyon TL destek vermiş oluyoruz'' şeklinde konuştu.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!