Brent petrol 52 dolar civarında denge arayışında

Ekonomi,

 

Brent petrol 52 dolar civarında denge arayışında

Brent petrolün varil fiyatı bugün 51,77 dolardan işlem görürken, 52 dolar civarında denge arayışını sürdürüyor

Brent petrolün varil fiyatı bugün 51,77 dolardan işlem görürken, 52 dolar civarında denge arayışını sürdürüyor.

Brent petrolün varil fiyatı, dün 52,07 dolardan güne başlarken gün içinde en yüksek 52,62'i gördü.

Bu sabah güne 51,72 dolarla başlayan Brent petrolün varil fiyatı, saat 09,25 itibarıyla yüzde 0,09 değer kazanarak 51,77 dolardan işlem gördü. Aynı dakikalarda Batı Teksas (WTI) türü ham petrolün varil fiyatı ise 48,77 dolardan alıcı buldu.

Dün Suudi Arabistan Enerji Bakanı Khalid Al-Falih, OPEC ve OPEC dışı destekçi ülkelerin küresel ham petrol stoklarının yüksek kalmaya devam etmesi halinde, haziranda sona erecek üretim kısıntısı anlaşmasını uzatabileceklerini söyledi.

Küresel piyasalarda gün içinde, Avro Bölgesi, ocak ayı dış ticaret dengesi, ABD, şubat ayı sanayi üretimi ve kapasite kullanım oranı, mart ayı Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksi izlenecek.

Uzmanlar, Brent petrolün varil fiyatında 51,80 desteğinin aşılması halinde, 53,80-53,65 dolar bandının ise direnç konumuna gelebileceğini belirtiyor.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » Petrol |

İlgili Haberler