Coca-Cola 126 yıllık rengini değiştirdi

Şirketler 1,

 

Coca-Cola, 126 yıllık rengini değiştirdi

Kapitalizmin sembolü olan dünyanın en büyük içecek şirketi Coca-Cola, dünyada satışları hızla azalınca, çevreciliğe ve diyete sarıldı. Kkendisiyle özdeşleşen kırmızı paket rengini Arjantin'de değiştirdi.

ABD'li içecek devi Coca-Cola, 1887'den bu yana paketlerinde kullandığı kırmızı rengini Arjantin'de kafeini azaltılmış, şekersiz ürünü Coca-Cola Life için yeşile döndürdü.

CNBCE'nin haberine göre yeni ürün yeşil paket ve yeşil kapakla satışa çıkarılırken, yeni ürünün şişesinin tamamen geri dönüştürülebilir olduğu ifade edildi.

DOĞAYA DAHA AZ ZARAR VERECEK!

Şirketten yapılan açıklamada yeni şişenin diğerlerinden farksız gibi göründüğü ancak gerçekten doğaya daha az zarar vermesi için tasarlandığı ifade edildi.

Yeni ürünün kalorisi de diğer ürünlere göre düşük. Yeşil pakette sunulan Coca-Cola Life, 108 kaloriyken, Coca-Cola normal ürünü 250 kalori.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » Coca-Cola |

İlgili Haberler