Son dakika haberleri,

 

"Esnaf emekliliğe esas primi borçlansın"

- TESK Başkanı Palandöken: - "Sigortalılıkları durdurulan ve daha sonra bu süreleri borçlanmak isteyen esnaf ve sanatkarlarımız, durdurulan sürelerin tamamı yerine emeklilik haklarını kazanmalarına yetecek süreyi borçlanmak istiyorlar"

ANKARA (AA) - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sigortalılıkları durdurulan, daha sonra bu süreleri borçlanmak isteyen esnaf ve sanatkarların, durdurulan sürelerin tamamı yerine, emeklilik haklarını kazanmalarına yetecek süreyi borçlanmak istediklerini bildirdi.

Palandöken, yazılı açıklamasında, kendi hesabına çalışanların prim borcunu ödememeleri veya yapılandırmamaları halinde, sigortalılıklarının durdurulduğuna dikkati çekti.

Durdurulan sürelerin sigortalılık süresi olarak değerlendirilmediğine ve 60 gün sonra da sağlık hizmetlerinden faydanılamadığına işaret eden Palandöken, "Sigortalılıkları durdurulan ve daha sonra bu süreleri borçlanmak isteyen esnaf ve sanatkarlarımız, durdurulan sürelerin tamamı yerine emeklilik haklarını kazanmalarına yetecek süreyi borçlanmak istiyorlar." ifadesini kullandı.

Palandöken, söz konusu talebe ilişkin düzenlemenin yapılacağına inandığını kaydetti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » |

İlgili Haberler