Son dakika haberleri,

 

BTSO Başkanı Burkay'dan yerli otomobil açıklaması

- Burkay: - "Otomotiv sektöründeki bilgi ve tecrübesi ile iş dünyası olarak yerli otomobilin üretilmesi ve hem yurt içinde hem de dünya pazarında tercih edilen bir marka haline getirilmesi için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz''

BURSA (AA) - Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, "Otomotiv sektöründeki bilgi ve tecrübesi ile iş dünyası olarak yerli otomobilin üretilmesi ve hem yurt içinde hem de dünya pazarında tercih edilen bir marka haline getirilmesi için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz." dedi.

Burkay, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen "Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu Tanıtım Toplantısı'nın ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, özel sektör iş birliğiyle ''Türkiye'nin otomobili'' için atılan bu imzanın güçlü ve milli bir markayı Türkiye'ye kazandıracağını söyledi.

Yerli otomobil için oluşturulan bu konsorsiyumda yer alan firmalar sayesinde küresel pazarlara hitap edecek yerli otomobili yakın zamanda yollarda görmeyi dilediklerini ifade eden Burkay, şunları kaydetti:

"Otomotiv sektöründeki bilgi ve tecrübesi ile iş dünyası olarak yerli otomobilin üretilmesi ve hem yurt içinde hem de dünya pazarında tercih edilen bir marka haline getirilmesi için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Türkiye'mizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek adına tarihi bir sürecin liderliğini üstlenen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve ilk adımı atan değerli kuruluşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum."Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » |

İlgili Haberler