Fitch TÜPRAŞ'ın görünümünü yükseltti

Şirketler,

 

Fitch, TÜPRAŞ'ın görünümünü yükseltti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in, Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ'nin (TÜPRAŞ) negatif olan görünümünü "durağan"a yükselttiği bildirildi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in, Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ'nin (TÜPRAŞ) negatif olan görünümünü "durağan"a yükselttiği bildirildi.

TÜPRAŞ'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, şirketin, uzun vadeli yabancı para cinsinden ve yerel para cinsinden notunun "yatırım yapılabilir" seviye olan 'BBB-' olarak teyit edildiği belirtildi.

Şirket açıklamasında, "Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, 16 Ağustos 2017 tarihinde TÜPRAŞ'ın Uzun Vadeli Yabancı Para Cinsinden ve Yerel Para Cinsinden notunu "yatırım yapılabilir" seviye olan 'BBB-' olarak teyit ettiğini ve 'negatif' olan görünümü ise 'durağan'a yükselttiğini bildirmiştir." ifadesi kullanıldı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » tüpraş | fitch |

İlgili Haberler