Çinli yatırım grubundan Türkiye'ye 200 milyon dolar yatırım

Ekonomi,

 

Çinli yatırım grubundan Türkiye'ye 200 milyon dolar yatırım

Çinli yatırım grubu Hong Kong China-Turkey Investment, 2018 yılına kadar Türk özel sektörüne 200 milyon dolarlık yatırım yapacak.

Çinli yatırım grubu Hong Kong China-Turkey Investment, 2018 yılına kadar Türkiye'ye 200 milyon dolarlık yatırım yapacak.

Çin merkezli Hong Kong China-Turkey Investment Group Türkiye, Azerbaycan, Katar Yatırım Direktörü Oktay Kemal Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2018 yılına kadar Türk özel sektörüne 200 milyon dolarlık yatırım yapmaya karar verdiklerini bildirdi.

Türkiye'de büyük potansiyel gördüklerini ifade eden Özdemir, "Türkiye'nin büyüme hedefini destekliyoruz ve buna katkı sunmak istiyoruz. Yatırımlarımız devam edecek." dedi.

Özdemir, grubun ilk yatırımını Kocaeli'de yaklaşık değeri 200 milyon lira olan ve rezidans ile otelden oluşan Time Tower projesine yaptığını aktararak, ikinci yatırımlarını da Türkiye perakende sektöründe ilk sıralarda bulunan elektronik mağaza zincirine gerçekleştirmeyi hedeflediklerini bildirdi.

"Anlaşmanın son aşamasındayız"

Oktay Kemal Özdemir, söz konusu markanın satın alma tedarik zinciri için anlaşmanın son aşamasında bulunduklarını, bu anlaşma ile hem mağazacılık sistemi ve markanın gelişmesine katkı sağlayacaklarını hem de Çin'den yeni markaları Türkiye'ye sunma fırsatı bulacaklarını söyledi.

Özdemir, "Ayrıca, Hong Kong China-Turkey Invetsment aracılığıyla Çin'deki en büyük müteahhitlik firmaları ile Türkiye, Azerbaycan ve Katar'da büyük kamu projelerine finansman desteği ile müteahhitlik yapmayı hedefliyoruz. Amacımız, büyük kamu projelerini kamuya yük olmadan bitirme ve ülkelerin gelişimine katkı sunmak." diye konuştu.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları sondevir.com sitesine aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.Bu haber için yorum yapmak istiyorum!İlgili Konular » Çinli yatırım grubu | türkiye |

İlgili Haberler